Inapoi la Catalog de Afaceri Afaceri Ghid Afaceri Munca la domiciliu
+ Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: Cele mai bune banci din Romania

Cele mai bune banci din Romania

Pe baza experientei voastre, ce banca ati recomanda. Care ete cea mai buna banca pentru a ne depune economiile, dar pentru a lua un credit? Care este cea mai buna banca pentru persoane fizice, dar pentru firme?
    Argumentati-va opiniile.
    Admin Ponturi Fierbinti

Junior Member
    Data inscrierii
    Jan 2011
    Posturi
    2

Piata de Capital sau Piata Valutara

Parerea mea este ca cele mai sigure sunt bancile mari gen BRD sau Banca Transilvania.Chiar daca nu iti ofera un castig substantial in ce priveste dobanzile poti sta linistit in ce priveste economiile.O oportunitate de a castiga bani mai multi intr-un timp mai scurt insa care implica riscuri mai mari este investitia in actiuni pe piata de capital romaneasca adica Bursa de Valori Bucuresti sau investitia in valuta pe piata valutara Forex(pentru informatii suplimentare puteti accesa www.forexxforexx.com) .Inainte de aceste investitii trebuie consultat un broker care sa va ofere informatii despre acest gen de investitii si care sa intermedieze vanzarea cumpararea de actiuni sau valuta.
    Last edited by ROBODOG; 02-10-2011 at 04:36 PM.

Member
    Data inscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    42

Se pot face investitii si prin intermediul bancilor, fonduri de investitii, cam toate bancile au astfel de produse insa mi se pare un joc de ruleta pentru ca tu ca persoana nu ai niciun control asupra acelor bani pe care ii bagi in astfel de fonduri. E mai mult hazard, nimeni nu iti garanteaza un anumit profit sau ca nu vei pierde toti banii.

Junior Member
    Data inscrierii
    Aug 2011
    Posturi
    4

Banca Carpatica vi se pare serioasa? e ok? am card la ei dar nu pot sa spun o parere ca e de o saptamana doar.

Member
    Data inscrierii
    Feb 2010
    Posturi
    42

Referitor la cele mai bune banci, recomand BRD pentru depozite, pentru credite as recomanda City Bank dar nu mai stiu daca mai exista .

Nu recomand Reiffeissen, si Transilvania, te trateaza cu c..u...

Junior Member
    Data inscrierii
    Jul 2012
    Posturi
    7

Dpdv al relatiei cu clientii, recomand ING.
    Nu am avut probleme pana acum cu ei.
    Tranzactii Forex - Invata sa tranzactionezi ca un profesionist!

+ Reply to Thread